Skena up
International students
film & theatre festival

12th Edition
02––07 December
2014

Shkarko Programin

Shkarko Katallogun

Address

SKENA UP Festival
P.O. BOX 39
10000 PRISHTINA
KOSOVO
Tel: +386 49 225 100
email: info@skenaup.com

Blog

 • Ju lutem, vazhdoni transmetimin

  Ju lutem, vazhdoni transmetimin

  Kėtė vit, pėrderisa protestat pro-demokratike u pėrhapėn nė shumė vende arabe, teza se liria gjithmonė vjen me njė ēmim u dėshmua e vėrtetė, pėrsėri.

  Lexo më shumë...
 • Njė personazh i njė profesori torollak me njė maskė qesharake guduliset nga njė kolltuk i vjetėr. Ai ia lė kolltukut xhaketėn e tij dhe vazhdon te pjesa tjetėr e preferuar i tij nga orenditė, njė grumbull arkash tė shisheve, tė cilit ia dhuron kapelėn e tij. Ai i jep shkopit tė tij pėr ecje kravatėn e tij rozė. Rrobat e tij janė dhurata lamtumire. A po shkon ai?

  Lexo më shumë...
 • SKENA UP — edicioni i 9

  SKENA UP — edicioni i 9

  Mbrėmė me 5 Dhjetor nė Teatrin Kombėtar u mbajt ceremonia e hapjes sė edicionit tė nėntė tė festivalit tė studentėve pėr film dhe teatėr- Skena Up.

  Lexo më shumë...
 • “YOU HAVE TO BE THE POET OF YOUR CULTURE“

  “YOU HAVE TO BE THE POET OF YOUR CULTURE“

  Hapja dhe dita e dytė e Edicionit IX tė Festivalit SKENA UP ishin plotėsisht tė suksesshme. Pas ceremonisė sė kėndshme nė Teatrin Kombėtar nė Prishtinė me prezantuesit qė prekėn ēdo gjė dhe ēdokėnd dhe filmi i animuar i mrekullueshėm Krenaria e Flamigos nga Kėlni, mysafirėt dhe dhe nikoqirėt e filluan festivalin me njė disponim tė hareshėm. Sipas drejtorit tė festivalit Arben Zharku, edicioni i sivjemė i SKENA UP do ta ketė njė “shpirt tė ri”.

  Lexo më shumë...